DJ na wesele jak zacząć

Jak zacząć pracę jako weselny Dj ? Interesujesz się muzyką, “didżejowanie” to Twoja pasja, prowadzisz imprezy, chciałbyś zacząć obsługiwać wesela ? To jak najbardziej możliwe. Przeczytaj od czego powinieneś zacząć, aby zostać didżejem prowadzącym wesela. Bardzo ważny jest sprzęt. Przede wszystkim musisz wiedzieć, iż wesela to imprezy zamknięte salach, domach weselnych i restauracjach. W miejscach tych najczęściej nie ma zainstalowanego nagłośnienia sali oraz świateł na imprezę. Tu zaczynają się pierwsze inwestycje.

Co potrzebuje DJ na wesele

Chcąc zacząć przygodę w roli DJ na wesele będziesz na pewno potrzebował:
Nagłośnienia – zestaw 2 kolumn lub zestaw 2.1 albo 2.2,
• Świateł – oświetlenie najlepiej sterowane DMX,
DJ konsoli (odtwarzacze MP3 + mikser, kontroler lub sprzęt all-in-one,
• Mikrofonów (na kablu i bezprzewodowy)
• Statywów i okablowania,
Stołu lub stanowiska (zazwyczaj nie zastaniesz tego w miejscu wesela, lub zaproponowany stół będzie nieprofesjonalnie wyglądał).


Te wszystkie rzeczy musisz na początku zakupić, aby stać się mobilnym DJ. Więcej o sprzęcie jaki powinien posiadać DJ na wesele przeczytasz tutaj. Oprócz sprzętu z pewnością umiejętności jako wodzirej na wesele będą bardzo istotne.

Samochód dla didżeja

Oczywiście zakup sprzętu dla DJ na wesele to nie wszystkie inwestycje, które musisz ponieść. Sporym wydatkiem może okazać się samochód do wożenia sprzętu. Być może na początek wystarczy Twoja osobówka, jeśli ma spory bagażnik lub tylny rząd siedzeń się składa.

W miarę rozwoju Twojej działalności DJ na wesele będzie brakować Ci miejsca w aucie. Być może dojdziesz do takiego etapu, gdy pomyślisz o busie – tak zwanym blaszaku. Z przodu siedzenia, a tylna przestrzeń ładunkowa jest oddzielona od kabiny. Jest to rozwiązanie wygodne i jednoczesne bezpieczne dla sprzętu oraz pasażerów. Jako początkujący DJ na wesele zapewne nie będziesz miał dużych kwot na inwestycje w auto. Możesz rozważyć zakup samochodu na kredyt lub wzięcie go w leasing. Zaletami takiego rozwiązania jest to, iż po pierwsze możesz kupić stosunkowo nowy środek transportu, po drugie może zwiększyć faktury kosztowe swojej działalności. Tym samym zmniejszysz podatek dochodowy.

Klienci didżeja

W międzyczasie a może najpierw musisz postarać się o klientów. W przypadku usługi DJ będą to Pary Młode, które planują wesele pół roku, rok, a czasami 2 lata wcześniej. Źródeł pozyskiwania klientów i zapytań jest sporo. Poniżej krótko opiszę kilka najpopularniejszych.

Sale weselne

Możesz nawiązać współpracę z niektórymi salami weselnymi, hotelami, restauracjami w zakresie obsługi wesel. Takie relacje z właścicielami czy menadżerami najczęściej nawiązuje się podczas obsługi imprez.

Widząc Twoje zaangażowanie i wysoką jakość usług managerowie będą skłonni polecać Cię potencjalnym klientom. Czasami wiedząc co proponujesz i z sympatii zrobią to bezinteresownie. Jednak na pewno zostaniesz nie raz zobligowany do spłacenia kredytu zaufania. Być może będziesz to mógł zrobić oferując atrakcyjną cenę za obsługę imprezy firmowej, urodzin lub innego okazjonalnego wydarzenia w lokalu…

Facebook

Prowadząc działalność jako didżej na wesele musisz mieć w stronę firmową. Dzięki zaawansowanym możliwościom reklamowym możesz docierać do potencjalnych Par Młodych przez manager reklam Facebook-a. Dodatkowo wrzucając relację ze zleceń, które obsługujesz także zwiększasz ilość fanów i zaangażowanie osób obserwujących Twój fanpage.

Strona www

Każdy DJ na wesele powinien posiadać swoją stronę internetową. Jest ona wizytówką jego działalności, poprzez którą klienci będą do Ciebie docierać przez wyszukiwarkę Google i portale ogłoszeniowe. To właśnie na stronie internetowej możesz zamieszczać filmy i zdjęcia z obsługiwanych wydarzeń. Adres strony internetowej możesz umieścić na wizytówkach czy też w reklamie na samochodzie. Domena internetowa powinna być krótka i łatwa do zapamiętania oraz w miarę możliwości odzwierciedlać to czym się zajmujesz.

Portale weselne

Na polskim rynku ślubnym jest kilka portali ślubnych na których warto się ogłaszać. Nie jest reklama tania, ale jeśli kupisz ogłoszenie sponsorowane to nie mal pewne, że wcześniej czy później z tego źródła dotrą do Ciebie klienci. Wiodącymi portalami weselnymi na polskim rynku są między innymi:
• Wedding.pl,
Wesele z Klasą,
• Planujemy Wesele.

Także uniwersalne portale usługowe posiadają często branże weselne w swoich zasobach. Tu wystarczy wymienić portal ogłoszeń lokalnych OLX czy też Gumtree. Tam w odpowiedniej kategorii usług możesz zamieścić informacje o tym że jesteście DJ na wesele. Odpowiedź potencjalnych klientów będzie większa jeśli wykupisz ogłoszenie sponsorowane. W treściach takich ogłoszeń najczęściej możesz zamieszczać zdjęcia oraz linki do filmów z imprez, które prowadziłeś. Także telefon, adres e-mail, adres strony internetowej będą udostępnione Twoim potencjalnym klientem.

Reklama na weselu

Także prowadząc wesele jako DJ możesz bezpośrednio na imprezie zareklamować się gościom. Przykładowo możesz rozłożyć w swoje wizytówki w dostępnym dla nich miejscu. Umieśćcie swoje logo i adres strony internetowej na stanowisku, które osłania twój DJ sprzęt. Możesz pokusić się o postawienie roll-up z nazwą swojej firmy i informacje na temat usługi dzisiaj na wesele. To jednak warto skonsultować z Parą Młodą gdyż nie każdy może sobie życzyć sobie reklamy didżeja na wesele na swojej imprezie ślubnej.

Podsumowanie

Jak zatem widzisz sposobów na reklamę usługi DJ do swoich potencjalnych klientów jest sporo. Tu mówiłem krótko najważniejsze, a Twoim zadaniem jest wybrać te, które uznasz za najbardziej stosowne i trafne dla działalności didżej na wesele. Nie ukrywamy że ważne są koszty takich działań. Także wybierając drogę reklamową sprawdź i wybierz te, które będą dawały najwyższą stopę zwrotu odpowiedzialności Twojej firmy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *