Ile czasu trwa praca DJ na wesele

Zdarzają się sytuacje, iż w momencie przedstawiania oferty DJ Młodej Parze klienci zastanawiają się, czy usługa ta nie jest za droga w stosunku do czasu, który DJ poświęca na swoją pracę. Przeanalizujmy zatem ile tak naprawdę w przykładowy sobotni dzień i noc pracuje didżej na wesele obsługując uroczystość ślubną.

Pakowanie, dojazd i montaż sprzętu

Pierwszy etap pracy didżeja to za pakowanie sprzętu na wesele do środka transportu. Zajmuje to średnio około pół godziny. Zakładając, iż wesele odbywa się w odległości 30 km od siedziby firmy didżeja, trzeba wyjechać odpowiednio wcześniej. Czas przejazdu wyniesie średnio około 30-40 minut.

 Na czas pracy didżeja wpływa także to o której chcę on być gotowy do pracy. Jeśli zakładacie, że DJ weselny będzie kończyć rozkładać swój sprzęt tuż przed przyjazdem Młodej Pary i gości, to rozwiązanie takie jest bardzo nieprofesjonalne. Msza święta bowiem może skończyć się kwadrans wcześniej, a za miejsce życzeń wybrana może być sala weselna. Wobec tego może zajść na sytuacja, iż DJ kończy rozkładanie sprzętu przy wchodzących do lokalu gościach. Jest to mało profesjonalne i niedopuszczalne !

Dobrą i sprawdzoną zasadą, która nigdy mnie nie zawiodła to być gotowym z montażem sprzętu w momencie początku Mszy świętej. Jest to rozwiązanie które nigdy nie było dla mnie powodem stresu. Sprawdza się zarówno podczas bliskich wesel, jak tez podczas dalszych wyjazdów. Montaż sprzętu trwa z jego wniesieniem na sale 1,5 do 2h w zależności od warunków logistycznych, wybranego pakietu i wielkości imprezy. Następnie mamy czas na przebranie się, odświeżenie, wypicie kawy i…czekamy na gości (zakładam ten czas na 60minut).

Podsumowując przy założeniu, iż wesele odbywa się około 30km od siedziby didżeja, potrzebuje on przed imprezą średnio 3-4 godzin, aby być w pełnej gotowości.

Prowadzenie wesela przez DJ-a na sali

Kolejny etap pracy to czas samego prowadzenia wesela. Tu jest różnie, ale średnio między 10 a 12h wytrzymują goście podczas imprezy weselnej bawiąc się przy didżeju. Trzeba pamiętać, iż DJ ma możliwość zaprezentowania większej ilości muzyki, niż zespół. Jest duża szansa, iż “wyciągnie” z gości zapewne więcej energii.

Demontaż sprzętu po weselu i powrót

Po imprezie DJ musi zdemontować sprzęt, co zajmuje około godziny do półtorej. Powrót do domu 30 minut, przeniesienie sprzętu z auta do magazynu kolejne 2 kwadranse. Sumując tą część okres pracy wyniesie tutaj 2h.

Podsumowanie czasy pracy DJ’a na wesele

Sumując czas pracy DJ’a na wesele prowadzącego imprezę ślubną pracuje on przeciętnie 16-17 godzin podczas obsługi wesela. Są to mniej więcej dwie robocze dniówki. Załóżmy, że są DJ-owie, którym udaje się czasami obsłużyć dwa wesela w jeden weekend. Można śmiało stwierdzić, iż jest to nakład pracy wystarczający na cały tydzień. Także wynagrodzenie przeciętne w wysokości 3000-3500 zł za wesele wydaje się niezbyt wygórowaną stawką. Uwzględnić należy profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny aby poprowadzić wesele na odpowiednim poziomie.

Cena didżeja na wesele

Ceny DJ na wesele rządzą się tymi prawami co ceny innych usług. Zasady kieruje ekonomia i marketing. Wyższa jakość usług, doświadczenie i większe nakłady na sprzęt i reklamę to więcej zapytań i więcej osób z polecenia. To determinuje nie najtańsze ceny usług. Jeśli Twój budżet na usługę DJ na wesele jest stosunkowo niski, zapewne znajdziesz didżeja na wesele wśród początkujących. Osoby powoli wchodzące na rynek weselny często proponują niższe ceny chcąc zapełnić kalendarz. Często też wynikają z tego braki sprzętowe. Pamiętaj jednak, że wraz ze zmniejszeniem budżetu rośnie ryzyko, iż usługa na którą trafisz będzie nie najwyższej jakości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *