|

Jakie nagłośnienie na wesele

Nagłośnienie dla didżeja

Kolejnym elementem setupu DJ jest nagłośnienie estradowe. Każdy początkujący DJ najczęściej zaczyna od dwóch kolumn, tak zwanych “paczek”. Są to zazwyczaj kolumny na głośniku średnio-niskotonowy 12 lub15 cali. Takie dwie kolumny w zupełności wystarczają na imprezy zamknięte na kilkadziesiąt do 100 osób. Niektóre pary kolumn pozwolą ci obsłużyć nawet większe imprezy. Z czasem możesz pokusić się o rozbudowę systemu o dodatkowy subwoofer lub subwoofery. Zaletą takiego rozwiązania jest lepsze brzmienie w całym zakresie częstotliwości. 

Dodatkowo “słupek” nagłośnienia złożony z subwoofera, sztycy i tak zwanej “górki” ustawione na wysokości uszu słuchacza wygląda profesjonalnie i jest bardziej stabilny niż pojedyncza kolumna na statywie.

Jakiego typu kolumny stosują didżeje na wesele:

  1. Nagłośnienie pasywne – składa się z kolumn oraz zewnętrznego wzmacniacza. Zasilanie doprowadzana jest do wzmacniacza z którego podłączamy przewody sygnałowe do kolumn pasywnych.
  2. Nagłośnienie aktywne – kolumny mają wbudowany wzmacniacz mocy oraz często prosty lub bardziej zaawansowany procesor dźwięku. Do kolumn podłączasz zarówno sygnału jak i zasilanie.

Osobiście Jako DJ na wesele prowadzący imprezy od kilkunastu lat jestem zwolennikiem nagłośnienia aktywnego. W przeszłości pracowałem także na pasywnym zestawie. Zaletą zestawów aktywnych jest to, iż nie musisz nosić dodatkowych wzmacniaczy i procesora dźwięku. Końcówka mocy znajdujące się w kolumnie jest optymalnie dobrana do głośników.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *